Apa, mikor érsz haza?
Néhány nappal ezelőtt ezt a képet posztoltam LinkedIN-en. Érdekes felvetés érkezett azzal kapcsolatban, hogy mennyire nem foglalkozunk a munka-magánélet egyensúly kapcsán az Apák helyzetével. A kommentelőnek az a benyomása, hogy 99%-ban (!!) az Anyák és a babák szemszögéből vizsgálják csak ezt a témakört.
Elgondolkodtam, mert bevallom, hogy korábban nekem ez eszembe sem jutott.
Hogy’ is van ez? Apa dolgozik. Későn ér haza és talán még otthonra is marad munkája. Sokat utazik/ingázik, keveset van a családjával és… Mi és?
Mi az Apák (édesek és nevelők) “dolga” ebben az átalakuló világban?
Én mostanában egyre több olyan férfivel találkozom, aki a munkahelyi elfoglaltságai mellett maga is kiveszi a részét az otthoni munkából és a gyereknevelésből. Nem csak a wellness bulikból és a szülinapi fényképezésekből, hanem a szülői értekezletekből, lázcsillapításból, főzésből, takarításból és sok egyéb kapcsolódó (és gyakran egyáltalán nem mulatságos) teendőből is.
Az ügyfeleim számára fontos a munkával és a családdal töltött időszakok egyensúlya. Függetlenül attól, hogy hölgy vagy úr az illető, gyakran dolgozunk ezen, bár természetesen azért nem mindenhol azonosak az igények.
Ismerek olyan családokat is, ahol a feladatok le vannak osztva, mindenki tudja, hogy mivel járul hozzá a család életéhez és nemigen veszi át a másik feladatát.
Nekem tehát van egy viszonylag szűk körből vett, vegyes képem erről a témáról.
De hogyan élik ezt meg az Apák? Mit jelent a munka-magánélet egyensúlya számukra? Megvalósul-e és ha nem, akkor hogyan valósulhatna meg? Milyen értékeket tartanak fontosnak ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat!
Ha úgy érzed, hogy lenne még mit alakítani a saját időbeosztásodon, de nem tudod, hogy mit tehetnél; itt érsz el engem.